Za X2 je najlažje reči, da gre za športnejšo izvedo X1. Ob praktično enakih dimenzijah se od X1 na prvi pogled razlikuje po nižji strešni liniji, ki na koncu tako subtilno skuša spomniti na dva večja X-a s sodo številko, ki sta precej bolj kupejevske oblike. Lahko bi našli tudi vzporednice s klasično petvratno kombilimuzino, ki so ji nadeli delovno obleko in poslali z lepega asfalta, da navduši še tiste, ki jih običajne ceste dolgočasijo.
A če primerjamo še malo X1 in X2 – X2 je nižje k tlom za skoraj 7 centimetrov, kar ga spet oddaljuje od SUV forme in bližje križancu. M Sport paket s črno masko in malce prirejenimi odbijači in brado z velikim zajemalnikom zraka smo odeli tudi v kovinsko sivo barvo za slabih 800 evrov in prav s tem paketom, ki se nadaljuje tudi na pragovih odprtih vrat naprej v notranjost na volan in armaturko, X2 najbolj pade v oči. Ne gre prezreti niti posebnosti kot je BMW-jeva značka na C-stebričkih. In da, črna platišča temno sivi mali zverinici dajejo še posebno mističen podton, ki v določenih okoliščinah obrača glave ljubiteljev BMW-jev.
BMW-jeve notranjosti so vedno nehvaležna tema za opisovanje, zaradi podobnosti in vodilne niti skozi vse modele. Zato velja omeniti, da smo imeli v testnem X2 panoramsko streho za 1381 evrov, temnejša stekla za 387 evrov, Harman Kardonovo ozvočenje in bež usnjeno oblazinjenje sedežev. Armaturko krasi še pas s svetlečo kovinsko podobo.
Ob številni bencinski falangi je bil tokrat na vrsti 2-litrski turbo dizel s 190 konji, ki mu streže osemstopenjska avtomatika. Ker so vsi 2-litrski dizli tudi štirikolesno gnani, je dodaten pogon zadaj kar nekako samoumeven in v ničemer ne izstopa, pride pa presneto prav, ko nastopi obdobje, ko je sonca malo, na cesti pa se znajde vse mogoče, kar pade z neba.
S poigravanjem z nastavitvami dobimo tudi bolj športen način vožnje, ki se pozna predvsem v odzivnosti motorja in trdoti vzmetenja in volana. S tako povprečno vožnjo se je poraba na našem testu gibala pri 6,8 litra, na relacijah pa se ga zlahka da peljati še za kak liter in deci bolj varčno. Kljub temu, da gre za zmogljiv dizelski agregat, zna biti kot rečeno ta različica zelo umirjen avto, lahko pa je tudi nasprotje in spet – kljub temu, da gre za dizelski agregat, iz sebe iztisne kar nekaj športne dinamike.
Za konec vedno prihranimo ceno – ta v osnovi za dizelski X2 s štirikolesnim pogonom znaša 44.700 evrov, BMW-jev dolgi seznam s check okenci pa za M Sport ceno dvigne za 6800 evrov, z ostalimi dodatki pa za skoraj 20 tisočakov na 64.076 evrov.











