
Pri teh novih napovedih gre izključno za osebna vozila, to pa pomeni, da bodo najkasneje do leta 2026 iz ponudbe umaknili vsa vozila izključno na fosilna goriva in jih nadomestili z elektriko in hibridi. Tudi slednji ne bodo dolgo živeli, saj se ti iz ponudbe umikajo do leta 2030. Tako bodo pri Fordu v manj kot desetih letih ponudbo osebnih vozil sestavljali samo še električarji. Pri novih spremembah bodo izjema gospodarska vozila, med katere sodi na primer Ranger. Ta bo še vedno na voljo z dizelskim motorjem, a bo najnovejša generacija razvita v sodelovanju s Volkswagnom. Pri Fordu napovedujejo, da se bodo navade kupcev tudi v tem razredu v prihodnje precej spremenile. Namreč, ocenjujejo, da bo do 2030 več kot dve tretjini teh vozil opremljenih z električnim oziroma priključno-hibridnim pogonom.
Šef Fordove podružnice, Stuart Rowley, je napovedal, da bodo v tovarno v Kolnu investirali milijardo dolarjev svežega denarja, da bi proizvodne procese prilagodili električnim avtomobilom. Prvi električni avto iz te tovarne, za katerega so pogonsko tehniko zagotovili pri Volkswagnu, bo na ceste zapeljal sredi leta 2023. Še pred tem v prodajne salone pripelje Mustang Mach-E.
Da večina avtomobilskih proizvajalcev, ki poslujejo v Evropi, tako hiti v tektonske spremembe, gre vzrok iskati v drastičnemu zniževanju izpusta emisij, ki ga narekuje Bruselj. Na tak način se izognejo kaznim in prevelikim stroškom, ki bi bili povezani s prilagoditvami bencinskih in dizelskih motorjev na nove emisijske standarde.








