Na naši spletni strani uporabljamo piškotke, s katerimi izboljšujemo vašo uporabniško izkušnjo in vam zagotavljamo ustrezne vsebine in oglaševanje. Z nadaljno uporabo naše spletne strani se s tem strinjate.

Razumem...
Še eno legendarno ime kot kupejevski električni križanec
Premiera: Ford Capri
Še eno legendarno ime kot kupejevski električni križanec
Še eno legendarno ime kot kupejevski električni križanec
10.07.2024 16:09

Nekoč je bil športni kupe, zdaj je električni križanec – Ford je obudil še eno svoje slavno ime na čisto drugačnem avtomobilu.

Artur Švarc Ford

Osnova je Ford Explorer, ki je v osnovi narejen na MEB platformi Volkswagna ID.5. Torej, na kratko – Capri je kupejevska različica pri nas pred nekaj dnevi predstavljenega Explorerja. Poševna streha bi lahko pomenila manj prostora zadaj, pa je Capri kar 16 centimetrov daljši od Explorerja, ostali dimenziji pa sta enaki. Kot zanimivost, originalni Capri je bil širok 1,65, obujeni električar pa je skoraj toliko visok.

Seveda ni ostalo le pri imenu, štiri LED luči spredaj so posvetilo slavni preteklosti, prav tako maska, ki so jo nekoč označili za pasjo kost. Ime modela je vtisnjeno v odbijač. Zadnje luči so prav tako narejene s spominom na original, enako črna pleksi plastika med njimi, ki nosi ime Capri in tretjo zavorno luč.  Prtljažnik meri 572 litrov, pri Explorerju je ta 470 litrov. Serijsko je avto obut v 19-palčna kolesa, vse, kar je več, pa je stvar višjih paketov opreme ali doplačila.

Še eno legendarno ime kot kupejevski električni križanec

Pogonsko je Capri enak Explorerju – osnovna verzija ima 110 kW in 52 kWh baterijo, ki pa bo na voljo šele drugo leto. Potem je tu verzija z zadnjim pogonom in 210 KW in 77 kWh baterijo, ki obljublja 627 kilometrov dosega. Štirikolesno gnana različica ima dva motorja, 250 kW skupne moči in 79 kWh baterijo z dosegom 591 km po WLTP. Doseg osnovne različice za zdaj še ni objavljen. Moč polnjenja je med 115 in 185 kW.

V notranjosti izstopa pokončni 14,6-palčni zaslon, ki je rahlo nagnjen, a se ga da dvigniti in potem se pod njim pojavi še dodatni odlagalni prostor. V centralni konzoli je sicer kar za 17 litrov prostora za najrazličnejšo kramo. Referenc na original je kar nekaj tudi v notranjosti, najbolj opazna je spodnja prečka volana v aluminiju z dvema prepoznavnima okroglima odprtinama. Serijska oprema je skoraj popolna – ima električno nastavljive športne sedeže z masažo za voznika, ogrevanje volana in sedežev, navigacijo, aktivni tempomat in celoten nabor asistenčnih in varnostnih sistemov.

Še eno legendarno ime kot kupejevski električni križanec

V najvišjem nivoju opreme so še B&O avdio sistem, matrični žarometi, električno odpiranje prtljažnika, notranja ambientalna osvetlitev in 20-palčna kolesa. Je pa na seznamu doplačil toplotna črpalka, prav tako panoramska streha in head-up zaslon. Avto prihaja v salone pred koncem leta in bo za odtenek dražji od Explorerja.

Za dodajanje komentarjev morate biti prijavljeni.
7even7710.07.2024 16:54
ID.4/5 po fordovsko. Tudi prav. Ne bi se nikakor odločil za tole in tudi za VW-ov original ne.
IcEmAn10.07.2024 17:41
Oblikovno izgleda enako kot Polestar 2.
Jakec10.07.2024 21:32
Da jih ni sram...al pa so preprosto neumni...prodaja ne gre, pa se opirajo resilnih bilk...capri je bil nizek kupeeee z dooolgooo havboooo.... .
alfafil10.07.2024 23:07
Kljub temu vidim obrise orig. Capria.
shark91110.07.2024 23:14
Meni je zadeva všečna, sploh iz profila...edino smešno je, da so uporabili ime Capri za avto, ki je samo podaljšana verzija Explorerja...lahko bi to ime uporabili pri kakšnemu drugemu, novemu športnemu modelu....v bistvu so podobno zajebali kot pri Mustangu EV...
7even7711.07.2024 06:13
Sao tem teče beseda - z zgodovinskimi imeni mešetarijo po vsem, kakor se jim zazdi. Jim ni pomembno.
Makaronar11.07.2024 06:18
Ah C´mon Ford...WTF je to?
miata.knight11.07.2024 08:17
Capri je bil v mojih časih zelo zaželen, skoraj sanjski avto ... Dvomim, da bo nasledniku (ki to ni), uspelo.
SimonsenPlus11.07.2024 21:05
Kaj pa italijanska vlada meni o tem? Ga bodo proizvajali v Italiji? #milano
jjs13.07.2024 08:49
V Italiji se bo moral imenovati, ne vem, Grozny
© Copyright 1999-2023 Avtomanija